Bağcılar’da Yüzmeyen Kalmayacak

Bağcılar belediye başkanından vatandaşlara müjdeli bir haber geldi. Sayın Başkan Lokman Çağırıcı Bağcılar’a bağlı olan yirmi iki mahallede yeni havuz yapılacağını söyledi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı açıklama ile Bağcılar’da yaşayan vatandaşları mutlu etti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı belediyeye bağlı 22 mahallede halkın rahatlıkla kullanabileceği ve geleceğin yüzücülerinin yetişeceği havuzlar yapılacağını söyledi ve “milli yüzücüler bu havuzlarda yetişecek.” diye ekledi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı konuşmada Bağcılar’da hali hazırda bulunan sekiz adet havuz olduğunu vurguladı ve şu anda da iki adet havuzun yapımına devam ettiğini ekledi. Böylece kullanıma açık on tane havuz olacak.

Olimpik Havuzlar Geliyor

Lokman Çağrıcı’nın Bağcılar için yaptığı yenilikler yıllar boyunca takdir kazanırken yeni projesi de o kadar sevindirdi. İstanbul’un en kalabalık ve büyük ilçelerinden biri olan Bağcılar’da hem gençlerin spora yönlenerek suça bulaşmasını önlemek hem de her yaştan insanın spora başlamasını sağlamak için yeni salonlar açılıyor. Bunların başında da dünya çapında, kaliteli ve olimpik veya yarı olimpik havuzlar yapılmakta.

Geleceğin yüzücülerini yetiştirmek amacıyla çıkılan bu yoldaki en büyük örnek ilçede yer alan diğer spor salonlarına olan ilgi ve burada yetişen sporcuların başarısıdır. Birçok dalda sporcu yetiştiren Bağcılar spor salonlarından Türkiye, Avrupa ve Dünya çapında madalyalar gelmekte. Yüzme alanında her ne kadar başarılı sporcularımız olsa da üç tarafı sularla çevrili bir ülke olarak yüzmede yeterince başarı sağlayamadık. Bunun başında da çocuk yaşta insanların yüzme ile tanışma imkanının olmaması geliyor. Çocuklar, erken yaşta yüzmeye başlasalar ve özellikle yetenekli gençler bu alanda yetiştirilseler, belki de çok daha fazla şampiyonluklar kazanacağız.

Türkiye’nin dünya arenasında başarılı olması amacıyla bir adım da Bağcılar’dan atılarak çocukların erken yaşta havuzla tanışmasının yolu açılıyor. 22 mahallede açılacak havuzlarla hem insanlar ucuza, hatta bedavaya havuza gidebilecekler, hem yakınlarında olduğu için zamandan tasarruf yaşayacaklar. Arkadaşları ile beraber spor yapma fırsatı bulan çocukların da sosyalleşmesi sağlanacak. Böylece yanlış arkadaşlıklar ve alışkanlıklardan uzak kalacaklar. Profesyonel eğitmenler eşliğinde verilecek eğitimlerle yüzme bilmeyenler yüzme öğrenecek, bilenler de kendini geliştirecekler.