Bağcılar’ın Taksicileri En’lerini Seçti

Bağcılar Belediyesinin öncülüğünü yapmış olduğu ”Taksiciler Ödül” Töreninin yenisi yapıldı. Bu sene dördüncüsü düzenlenen ödül töreninde, sanattan spora birçok kişi Türkiye’nin En’i oldu.

Bağcılar Beledi Başkanı Lokman Çağrıcı’nın fikir babası olduğu bir ödül töreni olan, ”Taksiciler Ödül” Töreninin bu sene dördüncüsü düzenlendi. Siyaset, sanat, medya ve spor alanlarında Türkiye’nin enlerini taksiciler seçti. Törende seçilen en iyiler ödülleri ile buluştu.

Haliç Kongre Merkezinde yapılan 4. Taksiciler Ödül Töreninde sadece Bağcılar değil, İstanbul’a ait otuz dokuz ilçede yer alan taksicilerin oyları, Türkiye’nin En’lerini belirledi. 39 ilçeden taksicilerin izleyici olarak yer aldığı ödül töreninde; Türkiye’nin siyaset, spor, sanat ve medya alanlarında başarılar sağlamış kişilere ödül verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yılın Devlet Adamı” seçildiği törende 40 kişiye ödül verildi. Yılın Siyasetçisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı “Binali Yıldırım” seçildi. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın ödülünü aldığı anlar ise oldukça eğlenceli geçti. Binali Yıldırım ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı Haliç Kongre Merkezine klasik bir sarı taksi ile geldi. Direksiyonda Binali Yıldırım varken, yanında Lokman Çağrıcı vardı.

Binali Yıldırım uzun yıllardır ulaşım ile ilgilenen bir isim. Ulaştırma Bakanı ve Başbakanlığı döneminde Türkiye’nin ulaşım sorunlarını çözen ve bu konuda oldukça iyi işler yapan Binali Yıldırım, konuşmasında taksicilere seslendi. Kendisinin de taksicilikten gelen biri olduğunu vurgulayan Binali Yıldırım bundan dolayı taksiciliğin ne denli zor bir meslek olduğunu bildiğini ve sorunların farkında olduğunu söyledi. Bu konuda yardımcı olacağını söyleyen Yıldırım, taksicilerin de müşteri ayrımı yapmamaları gerektiğini vurguladı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise konuşmasında; ”Yirmi yıldır belediyecilik yaptığını ve siyasi hayatının otuz ikinci yılını bitirdiğini”, ifade etti. Bununla beraber kendisinin de toplumun her kesiminin sesini işittiğini, her alandaki zorluklarla ilgilendiklerini anlatan, bir konuşma yaptı. Taksicilerle böyle bir ödül töreni yapmalarının, onların da seslerinin herkes tarafından işitilmesini sağlamak olduğunu vurguladı. Ödüllerin bir amacının da taksicilerin fikirlerinin, beğenilerinin ve takdirlerinin insanlar tarafından görülmesini olduğunu söyledi.

Yapılan törende ödüller sahibini buldu ve eğlenceli geçen törenin ardından herkes dağıldı.