Süper Lig’de 2018-2019 Şampiyonu Kim Olur?

Türkiye futbolu aşk tadında yaşayan bir ülke. Her yıl ligin başlaması ile alevlenen bu aşk sezon boyunca devam eder ve herkesin aklında bir soru olur: Acaba hangi takım şampiyon olur?

Spor Toto Süper Lig’de 2018-2019 sezonu şampiyonu ise merak konusu.

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon çok farklı bir lig yaşanmakta. Her sezon başında genel favoriler bellidir; Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray. Elbette ki her sezon, bir önceki sezon şampiyon olan takımın yeniden şampiyon olmasına daha çok ihtimal verilir. Öyle ya, başarı başarıyı doğurabilir.

Spor Toto Süper Lig’de 2018-2019 sezonu ise biraz farklı. Ligde bu yıl çok farklı gelişmeler oldu. Hem saha içinde, hem de saha dışında futbolseverleri şaşırtan çok fazla gelişme yaşandı. Galatasaray ve Fenerbahçe’deki başkanlık seçimleri saha dışı heyecanlardı. Dört büyük takımın ve onların yanında Başakşehir ve Yeni Malatya’nın performansları ise saha içinde şaşkınlık yarattı.

Başakşehir şampiyon mu olacak?

Türkiye’de alışılmış bir görüş var; şampiyonluk dört büyük takımdan birinin hakkıdır. Hatta uzun yıllar boyunca şampiyon olamayan Trabzonspor’u saymazsak, şampiyon İstanbul’un üç büyük takımından biridir. Ancak son birkaç sezondur öyle bir takım var ki, ezberleri bozmaya niyetli. O da bir İstanbul takımı: Başakşehir.

Birçok değerli futbolcuyu kadrosuna katan Başakşehir, diğer takımlara puan farkı attı. En az diğer büyük takımlar kadar korkutucu olan Başakşehir’in yaptığı büyük transferler de şampiyonluk yolunda en büyük hamle oldu.

Peki diğer takımların şampiyonluk şansı nasıldır? Üst üste şampiyonluk rekoru kıran Galatasaray zirvenin en iddialı ortağı. Fatih Terim ile beraber Galatasaray’ın hiçbir zaman yarıştan kopmayacağını herkes biliyor. Diğer tarafta bu yıl bekleneni vermese de çok güçlü bir Şenol Güneş ve Beşiktaş var.

Trabzonspor da en büyük rakibi Fenerbahçe’nin çok önünde olmasının verdiği keyfi yaşamakta ve dördüncü sırada. Şampiyon olmasa da ilk üçün içinde muhtemelen yer alacak.

Yılın şaşkınlığı ise Fenerbahçe. Ali Koç’un yıllar sonra Aziz Yıldırım’ı geçerek başa gelen bir başkan olması taraftarları heyecanlandırmıştı. Vizyoner bir iş adamı olan Ali Koç’tan çok büyük hamleler bekleyen Fenerbahçeliler için bu yıl şampiyonluk hayalleri suya düştü.